A - TÝM

FC Kyjov 1919 - TJ Jiskra Strážnice 4:1 (2:0)

branky : Eliáš 2 , Macek , Rotrekl

sestava : Gebhart, Káňa, Konvička, Dufek, Kůřil A., Macek, Eliáš, Bartoň, Rotrekl, Červinek, Koplík, Riedl, Dejdar, Tomek, Kopecký, Hynčica

Navázali jsme na poslední 2 výhry a i Strážnici jsme po dobrém výkonu zdolali. Předvedli jsme kvalitní týmovou hru a hosty jsme hlavně v první půli k nebezpečnému zakončení nepustili. Některé pasáže v druhé půli byli z naší strany slabší, ale Strážnice tentokrát neměla ani potřebné štěstí, aby dokázala vstřelit více než 1 branku - ta byla nakonec trošku smolná a spíše vlastní. Z mé strany spokojenost s produktivitou i předvedenou hrou a myslím, že i divákům se fotbal musel líbit.
Celému týmu velká pochvala za dobrý přístup k utkání a gratulace k výhře.

Darek Opatřil

trenér

B - TÝM

FC Kyjov 1919 B - Sokol Sobůlky  2:1 (1:1)

branky: Svoboda , Něnička

sestava: Kopecký – Bochýnek, Krist 01, Dobeš (K), Chrena – Svršek, Klingel, Něnička, Svoboda, Kohút – Žandovský – Kůřil D., Igaz, Varmuža, Jung

Do posledního zápasu podzimní sezóny jsme vstupovali s cílem zvítězit a tím se udržet v dosahu špičky tabulky. Už v sobotu nám odpadl nemocný Dan Průdek a na utkání se bez omluvy nedostavil Matěj Krist 02. Tím, že to bylo derby se na utkání dostavil i velký počet diváků. Prvních cca 15 minut zápasu bylo z naší strany relativně povedených, ale nevedlo to k žádné větší šanci. Od 15 minuty převzaly otěže zápasu Sobůlky a v této pasáži vyhrávaly prakticky všechny osobní i rychlostní souboje. Tím nás dostávaly pod tlak. Hráli relativně jednoduché kombinace přes nestárnoucího Rudu Jelínka, který většinu míčů pokryl a navíc i rozdal na jejich pravou stranu odkud hrozilo nebezpečí. Z této kombinace padl i první gól zápasu. Naši kluci nestačili tuto kombinaci pokrýt a po centru se objevili před naší bránou dva volní hráči a první z nich hlavičkou překonal Toma v brance. Naštěstí byla naše odpověď rychlá, když pět minut po vedoucí brance Sobůlek vyrovnal po chybě gólmana Sobůlek pozorný Jakub Svoboda, který odehrál nejlepší zápas sezóny. Dovolím si tvrdit, že od vyrovnání jsme byli lepším týmem a to až do konce zápasu. I přes dobrý výkon v závěru poločasu se však šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Do druhého poločasu jsme vstoupili tlakem, který vyvrcholil gólem Erika, který se trefil po autu z naší pravé strany, ani nevím, jestli někdo aut prodloužil nebo propadl až k Erikovi. Díky preciznímu výkonu Matěje Krista 01 při bránění Rudy Jelínka ve druhém poločase přestaly být Sobůlky nebezpečné. Myslím, že toto byl asi největší faktor vedoucí k naší výhře. Do konce zápasu už moc šancí nebylo. Sobůlky hrozily jen díky nákopům ze standartních situací a Kyjov zlobil díky rychlé přechodové fázi. Definitivní tečku mohl dát utkání střídající debutant Lukáš Varmuža, ale šance se zalekl a vysoko přestřelil. V utkání jsme tedy zaslouženě zvítězili 2:1 a udrželi se ve hře o zajímavé jaro, o to víc nás teď můžou mrzet ztracené 2 body z Lovčic. Celkově hodnotím podzimní sezónu kladně, protože B-tým plní přesně tu funkci, kterou jsme očekávali. Těší mě chuť kluků hrát a taky si vážíme pomoci kluků z dorostu a „starších“ hráčů, kteří až na výjimky vždy přišli pomoct. Takže poděkování klukům za výkon v tomto zápase i celé podzimní sezóně.
​​​​​​​Viktor Jung, trenér

U 19

Ráječko/Rájec-Jestřebí -  FC Kyjov 1919 6:5 (4:2)

branky: Riedl 2, Stříž , Tomek , Ott

U 17

Ráječko/Rájec-Jestřebí - FC Kyjov 1919 2:3 (1:2)

branky: Urbánek 3

U 15

FC Kyjov 1919 - TJ Moravan Lednice 1:3 (0:1)

branky: Zábranský Š.

U 13

FC Kyjov 1919 - TJ Mravan Lednice 2:2 (2:2)

branky : Křemeček , Martínek

U 11

Bzenec/Vracov - FC Kyjov 1919 2:15 (1:6)

branky: Friedl 4 , Jung 3 , Křemeček 3 ,Hering , Pospíšil J. , Pospíšil D., Bystřický , Šimeček

sestava: Bystřický (Šimeček) – Kobliha, Potěšil, Pospíšil, Jung (K), Rajsigl – Šimeček (Bystřický), Křemeček, Hering, Křížka, Friedl.

S cílem odčinit domácí porážku z minulého kola jsme zajížděli do Bzence. Do sestavy se vrátil Jáchym, pro změnu vypadl Ondra. Stále nemocný je Tonda. Utkání se hrálo na krásné trávě, ale v chladném počasí a k tomu i tráva byla minimálně půlku utkání dost mokrá. Ale právě mokrá tráva svědčila našim rychlým kombinačním akcím. Změna oproti minulému utkání byla patrná. Po každém střídání odcházeli kluci ze hřiště s úsměvem na rtech a dobře věděli, proč se smějí. Bylo vidět, že si zápas pořádně užívají. Jako trenéři jsme maximálně spokojeni. Až na drobné chybky jsme měli celé utkání naprosto pod kontrolou a většina gólů padla po velmi pěkných kombinačních akcích. Samozřejmě jsme hodně šancí ještě spálili. Na první půlku zápasu se do brány vrátil uzdravený Luky, o půlce se prohodil s Ladikem. Byl to právě Luky, který zavinil první gól, když nahrál přímo soupeři a ten trestal. Od té chvíle hrál jen Kyjov. Srovnal Honza, jak říkám já po „Friedlovsku“. Do vedení nás dostal Vojta, který využil krásné přihrávky Matěje. Na 3:1 dával trošku náhodným gólem Šíma, který využil nahrávky od Mikiho. 4:1 Honza využil dlouhý aut Ladika. 5:1 Jáchym, který dorazil střelu Dannyho po akci Mikiho. 6:1 Ladik, předskočil obránce a propálil gólmana. Toto byl jediný gól druhé čtvrtiny. 7:1 Dan po nezištné přihrávce Šimona před volnou bránu, celá akce byl pěkně vykombinovaná už od začátku. 8:1 Davča, tam jsem toho moc neviděl až míč v brance. 9:1 Luky střelou nad gólmana. 9:2 chyba Vojty, který špatně vyřešil situaci a díky tomu velký propad ofenzívně postavené obrany Mikiho a Dana. Poslední čtvrtka byl koncert. Hra na jednu bránu a jedna kombinace za druhou. 10:2 Honza po Davčově akci přes celé hřiště, 11:2 Šíma, po autu trefil hlavičkou tyč a sám si dorazil, 12:2 Davča, krásná střela připravená kombinací celé 5-tky na hřišti, 13:2 Šimon, po rychlé a přesné rozehrávce Ladika na Vojtu, který naservíroval Šímovi a ten si zase narazil o tyčku. 14:2 Honza po samostatné akci a 15:2 Davča po fantastické kombinaci na ose Šíma – Jáchym a zakončující Davča. Takže závěrem jen zopakuji, že dnes panuje velká spokojenost s výkonem, přístupem a i chováním kluků v celém zápase. Klukům děkuji za výkon a gratuluji k pěknému výsledku. Poděkování opět i fanouškům, které snad kluci výkonem zahřáli a kluci jim po zápase za fandění poděkovali.
Viktor Jung, trenér

U 10

FC Kyjov 1919 - FK Milotice 16:3 (9:1)

branky: Jaborník M. 5 , Hrubý 4 , Zubek 2 , Jaborník M. , Možíš , Friedl , Severa ,Pospíšil