A - TÝM

TJ Velké Bílovice - FC Kyjov 1919 3:3 (0:3)

branky : Eliáš 2 , Červinek

sestava : Kopecký, Konvička, Dufek, Kůřil A., Eliáš, Bartoň, Rotrekl, Červinek, Koplík, Riedl, Dejdar, Tomek, Hynčica,       Krist 01

Na poslední utkání podzimní části jsme do Bílovic přijeli kvůli nemocem a zraněním několika hráčů s hodně kombinovanou sestavou. Zraněním jsme se nevyhnuli bohužel ani v průběhu utkání a můžeme být rádi, že podzimní část sezony končí. jelikož počty zdravých hráčů se zápas od zápasu snižovaly. Hrálo se za velkého větru, který utkání velmi ovlivnil. V první půli jsme dominovali a vstřelili 3 pěkné branky. Bohužel tento náskok mohl být vyšší, protože jsme měli i další velké možnosti. Domácí si nevytvořili žádnou příležitost, ale přesto se nám udála nepříjemnost v podobě zranění T. Kopeckého na konci poločasu při střetu s útočníky a nekoordinovaném pádu. Věděli jsme, že v druhé půli bude domácí tým za pomocí silného větru tlačit a chtěli jsme udržet co nejdéle čisté konto. Ve 48. minutě jsme ještě nastřelili tyč, což byla obrovská škoda, protože domácí záhy poprvé udeřili střelou z hranice velkého vápna. Za pár minut jsme obdrželi 2. branku a poté jsme museli Tomáše pro zranění z branky stáhnout. Do branky se postavil P. Eliáš a vedl si po zbytek zápasu velmi dobře. Za šťastnou vyrovnávací branku domácích nemohl. I přes další 2 velké příležitosti jsme už neskórovali a za konečnou remízu vzhledem k průběhu 2. půle a dalšímu zranění M. Krista jsme nakonec mohli být rádi.
Byl to napínavý zápas až do konce a povětrnostní podmínky hodně zaúřadovaly....

Podzimní část sezony jsme tedy zakončili na 3. místě se ziskem 24 bodů. Pro jarní část to tedy nemáme špatně rozehrané a jsme ve hře o nejvyšší příčky tabulky.

Všem hráčům děkuji za předvedené výkony během podzimní části.

Darek Opatřil

trenér

B - TÝM

FC Kyjov 1919 B - Sokol Sobůlky  2:1 (1:1)

branky: Svoboda , Něnička

sestava: Kopecký – Bochýnek, Krist 01, Dobeš (K), Chrena – Svršek, Klingel, Něnička, Svoboda, Kohút – Žandovský – Kůřil D., Igaz, Varmuža, Jung

Do posledního zápasu podzimní sezóny jsme vstupovali s cílem zvítězit a tím se udržet v dosahu špičky tabulky. Už v sobotu nám odpadl nemocný Dan Průdek a na utkání se bez omluvy nedostavil Matěj Krist 02. Tím, že to bylo derby se na utkání dostavil i velký počet diváků. Prvních cca 15 minut zápasu bylo z naší strany relativně povedených, ale nevedlo to k žádné větší šanci. Od 15 minuty převzaly otěže zápasu Sobůlky a v této pasáži vyhrávaly prakticky všechny osobní i rychlostní souboje. Tím nás dostávaly pod tlak. Hráli relativně jednoduché kombinace přes nestárnoucího Rudu Jelínka, který většinu míčů pokryl a navíc i rozdal na jejich pravou stranu odkud hrozilo nebezpečí. Z této kombinace padl i první gól zápasu. Naši kluci nestačili tuto kombinaci pokrýt a po centru se objevili před naší bránou dva volní hráči a první z nich hlavičkou překonal Toma v brance. Naštěstí byla naše odpověď rychlá, když pět minut po vedoucí brance Sobůlek vyrovnal po chybě gólmana Sobůlek pozorný Jakub Svoboda, který odehrál nejlepší zápas sezóny. Dovolím si tvrdit, že od vyrovnání jsme byli lepším týmem a to až do konce zápasu. I přes dobrý výkon v závěru poločasu se však šlo do kabin za vyrovnaného stavu. Do druhého poločasu jsme vstoupili tlakem, který vyvrcholil gólem Erika, který se trefil po autu z naší pravé strany, ani nevím, jestli někdo aut prodloužil nebo propadl až k Erikovi. Díky preciznímu výkonu Matěje Krista 01 při bránění Rudy Jelínka ve druhém poločase přestaly být Sobůlky nebezpečné. Myslím, že toto byl asi největší faktor vedoucí k naší výhře. Do konce zápasu už moc šancí nebylo. Sobůlky hrozily jen díky nákopům ze standartních situací a Kyjov zlobil díky rychlé přechodové fázi. Definitivní tečku mohl dát utkání střídající debutant Lukáš Varmuža, ale šance se zalekl a vysoko přestřelil. V utkání jsme tedy zaslouženě zvítězili 2:1 a udrželi se ve hře o zajímavé jaro, o to víc nás teď můžou mrzet ztracené 2 body z Lovčic. Celkově hodnotím podzimní sezónu kladně, protože B-tým plní přesně tu funkci, kterou jsme očekávali. Těší mě chuť kluků hrát a taky si vážíme pomoci kluků z dorostu a „starších“ hráčů, kteří až na výjimky vždy přišli pomoct. Takže poděkování klukům za výkon v tomto zápase i celé podzimní sezóně.

U 15

FC Kyjov 1919 - FC Pálava Mikulov 6:0 (4:0)

branky: Hromada 3 , Kohút 2 , Drobilík

U 13

FC Kyjov 1919 - FC Pálava Mikulov 5:1 (2:1)

branky :  Lecián 3 , Lupač 2

U 11

FC Hodonín A holky - FC Kyjov 1919 3:7 (1:0)

branky: Friedl 2 , Jung , Pospíšil , Šimeček , Křižka Bystřický L

sestava: Bystřický – Kobliha, Potěšil, Hering, Jung (K), Friedl – Mišurec, Křemeček, Pospíšil, Křížka, Šimeček – Hozík.

V dnešní předehrávce jsme zajížděli do Hodonína na „souboj“ s jejich týmem holek. Z předchozích zápasů jsme věděli, že to bude zase spíš boj než fotbal a to se v utkání potvrdilo. Celkově zápas moc krásy nepobral, ale byl neskutečně běhavý. Fotbalu bohužel nepřálo ani otřesné hřiště Nesyt, což bylo překvapení, protože na Nesytu bylo hřiště vždy skvělé. Dnes bylo hřiště tvrdé jak beton, plné listí a neskutečně hrbolaté, takže byla prakticky vyloučena kombinační hra. Všechny tyto okolnosti nahrávaly holkám. Naši kluci s tím docela bojovali a dlouho trvalo než našli recept, jak holky překonat. I samotný průběh zápasu o tom svědčí, prakticky se nestává, aby byl stav po 40 minutách 1:1. V první půlce zápasu jsme sice pár tutovek měli, ale většinou jen po propadlých nebo protlačených míčích. A naše bolest v zakončení je známá věc, tutovky nedal Šíma, Honza, Vojta, Ondra. Myslím, že jsme trefili asi 3x tyčku. Náš zmar v zakončení potrestaly holky víceméně náhodným gólem a to hlavičkou po autu, kdy slečna hlavičkou přelobovala Lukyho, který neměl úplně ideální postavení. Vyrovnání jsme se dočkali až v závěru druhé třetiny, kdy Jáchym uklidil k tyčce odražený balon. Tento gól byl pro kluky extrémně důležitý a myslím, že utkání zlomil, protože od té chvíle bylo kluků plné hřiště. A ještě víc nám pomohl tlak na začátku poslední třetiny, který vedl k vlastnímu gólu holek, kdy na hrbolatém hřišti přeskočila malá domů brankářce nohu. Tlak pokračoval a Honza nám dal po Jáchymově nahrávce na chvilku klid. Ten nám sebral Tonda, špatně zahranou malou domů, kterou holky potrestaly. Naštěstí byla naše reakce rychlá, kdy Šimon využil Lukyho rozehry a tentokrát chladnokrevně zakončil. Holky se naposledy dostaly do zápasu po nedůrazu Jáchyma s Davčou, kdy je oba jedna slečna silově přetlačila a propálila i Lukyho. Pak už jsme góly dávali jen my. Na 5:3 zvyšoval Honza po vybojovaném míči od Mikiho. Na 6:3 zvyšoval dorážkou Jáchymovi střely Matěj a poslední gól vstřelil Ladik, který se štěstím propálil gólmanku a využil tak až svůj asi třetí samostatný nájezd. Předtím vždy jen trefoval vše kromě volné brány. Důležité vítězství i vzhledem k průběhu zápasu. V tomto utkání se ukázala zlepšená fyzická kondice několika kluků, ale taky u některých opět strach ze soubojů. Každopádně si i my trenéři vítězství ceníme a klukům děkuji za výkon a gratuluji k další výhře. Poděkování opět i zmrzlým fanouškům.V neděli nás čeká důležité utkání se Ždánicemi.
Viktor Jung, trenér
Rychlá odpověď

FC Kyjov - KOVO Ždánice 4:3 ( 0:1)

branky : Friedl 3 , Jung

sestava: Šimeček – Kobliha, Potěšil, Mišurec, Křemeček, Pospíšil, Jung, Friedl, Křížka, Hozík.

V předposledním kole jsme hostili překvapení soutěže a to tým ze Ždánic. Dle jejich výsledků jsme čekali spíš urputný boj, protože moc gólů nedostávají. Mají prakticky totožné skóre jak my. A přesně tak vypadal celý zápas. Asi nejběhavější zápas sezóny. Není moc obvyklé v těchto kategoriích, aby bylo skóre v půlce zápasu 0:1. První čtvrtka patřila nám, ale do vyložených šancí nás Ždánice nepustily a územní převaha k ničemu nevedla. Byl to boj před jejich brankou. Ždánice hrály jednoduchý systém nákopu na jejich anglického hráče, který byl rychlostně dobře vybaven a dokázal nás zlobil. Vstřelil i první gól zápasu po chybě Toníka, který nezachytil jeho náběh a hráč Ždánic pak přehodil i Ladika. To se stalo už ve druhé čtvrtině, která se nám vůbec nepovedla, ale tak jak oni nás, ani my jsme je nepouštěli do vyložených šancí, Ladik pokryl dvě těžší střely z větší vzdálenosti a zbytek vykryl vyšším postavením, kdy zachytl a odkopl několik jejich nákopů. Ve druhé pauze dostali kluci trošku hlasitější pohovor ode mě i Michala a vstup do třetí čtvrtky se nám povedl. Zvedl se hlavně Honzík, který byl v první půlce prakticky neviditelný. Srovnal Šimon, který potvrdil zvýšený klid a kvalitu v koncovce. Celá akce byla moc pěkná přes Davču a Honzíka až k Šímovi a ten se nemýlil. Chvíli poté utekl přes celé hřiště Honzík a krásnou střelou vymetl šibenici. Krásná akce a ještě hezčí gól. Třetí čtvrtku jsme díky uklidnění kluků měli relativně pod kontrolu. Ždánice dostal do zápasu chybkou Daník, když zbytečně trefil rozehrávkou hráče Ždánic a ten nás potrestal. Naštěstí se ve druhé půlce zápasu našel kanonýr Honzík, který nám šťastnou trefou bodlem vrátil vedení a chvíli na to opět Honza navýšil po rychlé rozehrávce Ladika a prodloužení Ondry. Poslední drama přinesla chyba Matěje, který lajdácky nechal hráče, kterého měl hlídal rozběhnout a ten se přehnal v plné rychlosti i přes Mikiho a ještě dal zápasu dramatickou zápletku, kterou mohl korunoval Davča faulem na „hranici vápna“, kterým dal soupeři v poslední sekundě zápasu možnost zahrát trestný kop. Ten naštěstí Ladik pokryl a tím uhájil naše vítězství. Dnešní vítězství bylo zasloužené, ale těžce odpracované. Kluci si musí zvykat, že na ně přijede soupeř nachystaný a nedá jim metr zadarmo, což pocítil hlavně Honza se Šimonem, kteří byli opravdu velmi důsledně bráněni. Ale celkově si myslím, že to byl jeden z těch kvalitnějších fotbalů a to museli ocenit i diváci, kterým opět kluci po zápase poděkovali. Kluci poděkování za výkon a gratulace k vítězství. Viktor Jung, trenér

U 10

FC Kyjov 1919 - FK Milotice 16:3 (9:1)

branky: Jaborník M. 5 , Hrubý 4 , Zubek 2 , Jaborník M. , Možíš , Friedl , Severa ,Pospíšil

U 09

FK Hodonín A - FC Kyjov 1919 3:16 (3:7)

branky: Severa 4 , Friedl 4 , Pintera 2 , Cenkner 2 , Jaborník , Flajzar , Možíš , Adámek